4399 252 0933
نوشته های تازه

زمان مناسب تعویض روغن موتور خودرو

مقدمه هنگامی که انسان خود را شناخت به این اصل پی برد که برای زنده ماندن نیاز به تامین غذا دارد. برای زیستن، کار کردن و لذت بردن از زندگی نیاز به نگهداری از اندام و اعضای بدن خود دارد. این قضیه برای تمام وسایل و امکاناتی که روزمره در

ادامه مطلب »

چگونه میزان روغن موتور را با استفاده از گیج تشخیص بدهیم؟

برای اینکه موتور ماشین شما عمر بیشتری داشته باشد، لازم است که همیشه میزان روغن مناسب را داشته باشد. همچنان که شما رانندگی می کنید، مقداری از روغن شما مصرف می شود و مقدار آن کاهش می یابد. در نتیجه، اصطحکاک بالا میرود و موتور سریعتر فرسوده می شود.با چک

ادامه مطلب »

نقش اساسی برف پاک کن در فراهم نمودن امنیت سرنشینان خودرو

شاید تاکنون به نقش برف پاک کن خودروها در فراهم نمودن امنیت و سلامت سرنشینان خودرو فکر نکرده اید و یا اهمیت چندانی به بررسی وضعیت تیغه های برف پاک کن خود نداده اید. در این مقاله می خواهیم به رابطه میان سلامت و ایمنی در زمان رانندگی و سلامت

ادامه مطلب »

برف پاک کن چیست؟

برف پاک کن ابزاری  برای از بین بردن باران ، ذرات کثیفی و گاهی اوقات حتی برف و یخ از شیشه جلو اتومبیل یا شیشه عقب استفاده می باشد. یک برف پاک کن عموما از یک بازو تشکیل شده است ، که یک تیغه لاستیکی بلند به سر این بازو

ادامه مطلب »

۷ نشانه تعویض برف پاک کن

علایمی که نشان می دهد تیغه های برف پاک کن نیاز به تعویض دارند کارشناسان وسایل نقلیه توصیه می کنند که تیغه برف پاک کن می بایست هر شش ماه یکبار بررسی شود و حداقل سالی یک بار تعویض گردد. ممکن است راننده در حین رانندگی متوجه تغییر در دید

ادامه مطلب »

وظیفه شمع خودرو چیست؟

شمع، روشنی بخش دنیای تاریک درون موتور قطعه ای کوچک با مسئولیتی عظیم به بزرگی تاریخ صنعت و تکنولوژی. از چرخش چرخ های صنعت تا آرامش لذت بخش سفر با خودرویتان به همراه آنهایی که دوستشان دارید و با اطمینان خاطر پدال گاز را می فشارید و پیش می روید، همه

ادامه مطلب »

۱۲ نشانه عیب موتور با دیدن شمع

آیا تابحال شمع خودروی خود را تعویض نموده اید؟ آیا به وضعیت شمع ها دقت نموده اید؟ آیا می دانید که می توانید با بررسی وضعیت شمع ها به وجود مشکل و یا نقص در موتور خودروی خود پی ببرید؟ در زیر به بررسی ۱۲ نشانه عیب موتور با دیدن

ادامه مطلب »

چگونه بوش بهترین پیشنهاد انتخاب شمع مناسب را می دهد؟

سفارش شمع توسط سازنده خودرو هنگامی که کارخانه سازنده خودرو قصد انتخاب یک شمع برای موتور مورد نظر خود را دارد با انتخاب بوش بعنوان سازنده شمع بر سر نوع و کد حراراتی و هر آن چیزی که یک موتور در بهترین حالت عملکرد خود باشد به توافق می رسد.

ادامه مطلب »
آخرین دیدگاه‌ها

  برف پاک کن چیست؟

  برف پاک کن ابزاری  برای از بین بردن باران ، ذرات کثیفی و گاهی اوقات حتی برف و یخ از شیشه جلو اتومبیل یا شیشه عقب استفاده می باشد. یک برف پاک کن عموما از یک بازو تشکیل شده است ، که یک تیغه لاستیکی بلند به سر این بازو متصل بوده و سمت دیگر آن حول یک نقطه دارای گشتاور است (شکل 1). تیغه با حرکت به جلو و عقب بر روی شیشه و آب را از سطح آن پاک می کند. سرعت برف پاک کن قابل تنظیم می باشد. اکثر وسایل نقلیه از دو بازوی شعاعی هماهنگ استفاده می کنند ، در حالی که بسیاری از وسایل نقلیه تجاری از یک یا چند بازوی پانتوگرافی (شکل 2) استفاده می کنند.

  شکل 1
  wiperblade
  شکل 2

  بسیار از برف پاک کن ها دارای شیشه شور نیز می باشند که مخلوط آب، الکل و شوینده (مایع شیشه شور) موجود در یک مخزن را بر روی شیشه ماشین پمپاژ می کند. این محلول توسط نازل موجود بر روی کاپوت بر روی شیشه پاشیده می شود که عموما این پاشش بصورت یکنواخت می باشد و در برخی از طراحی ها به منظور افزایش کارایی پاشش بصورت متناوب انجام می شود.
  تیغه های برف پاک کن اغلب تحمل دماهای سخت از سرمای زیر صفر درجه در زمستان تا آفتاب سوزان آفریقا را دارند. ممکن است مجبور باشند ساعت ها به طور مداوم کار کنند و سپس به سرعت از معرض دید خارج  و اغلب فراموش می شوند.

  ویژگی های مناسب و کارآمد یک برف پاک کن چیست؟

  انواع مختلفی از انواع برف پاک کن از انواع مختلف تولید کننده ها وجود دارد. خصوصیات لازم برای کارآمد بودن این تیغه ها چیست؟
  توانایی تیغه ها  برای تمیز کردن شیشه ها به این موارد بستگی دارد:

  1. شیب و مساحت شیشه جلو

  امروزه بخاطر بهبود وضعیت آیرودینامکی ماشین ها، شیشه دارای شیب بیشتری می باشند. سطح صیقلی و صاف شیشه جلو با مساحت زیاد موجب می شود تا باد بیشتری را به سمت برف پاک کن ها هدایت می کند ، که می تواند تیغه ها را در سرعت های زیاد از شیشه دور کند، مگر اینکه سیستم برف پاک کن به گونه ای طراحی شده باشد که در مقابل این نیرو تحمل کافی داشته باشد.
  یک ساختار کم نظیر آیرودینامیکی و فریم های سنگین فلزی موجب افزایش ثبات و پایداری تیغه ها و مانع از جدا شدن تیغه ها از شیشه ها در سرعت ها زیاد و یا در زمان تندباد می گردد.

  2. میزان نیروی فنر بر روی بازوی برف پاک کن

  به منظور افزایش توانایی پاک کنندگی، می بایست تیغه های برف پاک کن با فشار زیاد با سطح شیشه ها تماس داشته باشند که این ارتباط مستقیم با فنر موجود بر روی بازوهای برف پاک کن دارد.
  با کمک سیستم های تعلیق چند نقطه ای زاویه مناسبی برای تیغه ها فراهم شده که موجب حذف لکه ها و خطوط در هر دو جهت می گردد.

  3. تعداد نقطه های فشار یا گیره های نگهدارنده تیغه

   با افزایش تعداد گیره های نگهدارنده تیغه فشار بازوی برف پاک کن در سطح بیشتری پخش می گردد. تعداد گیره های بیشتر موجب افزایش انعطاف پذیری تیغه ها می گردد و در نتیجه تیغه ها بخوبی از شکل انحنای شیشه بزرگ و شیب دار جلوی خودرو تبعیت می کنند و تماس کامل مستقیم با طرفین دارند.

  4. انعطاف پذیری برای حفظ تماس مناسب تیغه با شیشه جلو اتومبیل

  بکارگیری از مواد با کیفیت و افزایش میزان انعطاف پذیری موجب عملکرد بهینه تیغه ای و تمیزتر شدن شیشه  می گردد این درحالیست که که با گذشت زمان این میزان انعطاف پذیری و در نتیجه کیفیت عملکرد تیغه کاهش می یابد. لذا نوع مواد بکار رفته و کیفیت آن اهمیت بسزایی در عملکرد مطلوب تیغه ها دراز مدت دارد.

  5. مواد مورد استفاده در تیغه

  انواع مختلفی از ترکیبات وجود دارد که بیشتر از لاستیک طبیعی ساخته شده اند.
  برخی از ترکیبات مصنوعی جدید ، انعطاف پذیری بسیار خوبی برای تیغه در هوای شدیدا گرم و یا سرد فراهم می کنند.
  بکارگیری مواد با کیفیت عالی موجب کاهش خوردگی ناشی از سایش، تغییرات شدید دمایی، اشعه ماوراء بنفش ، ازن ، باران های اسیدی و نمک جاده و افزایش طول عمر تیغه می شود.

  کلیه مطالب توسط تیم کارشناسان یدک افزار تهیه شده است. کپی برداری برای مقاصد غیر تجاری با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  جستجو در مقالات

  نوشته های تازه

  برف پاک کن چیست؟

  برف پاک کن ابزاری  برای از بین بردن باران ، ذرات کثیفی و گاهی اوقات حتی برف و یخ از شیشه جلو اتومبیل

  ادامه مطلب »

  وظیفه شمع خودرو چیست؟

  شمع، روشنی بخش دنیای تاریک درون موتور قطعه ای کوچک با مسئولیتی عظیم به بزرگی تاریخ صنعت و تکنولوژی. از چرخش چرخ های صنعت

  ادامه مطلب »

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  یدک افزار
  ارسال از طریق واتس اپ

  برای رهگیری سفارشتان شماره سفارش و ایمیلی که درهنگام ثبت سفارش وارد کردید را در این قسمت وارد و کلید رهگیری را فشار دهید.

  عضویت در سایت