4399 252 0933
نوشته های تازه

زمان مناسب تعویض روغن موتور خودرو

مقدمه هنگامی که انسان خود را شناخت به این اصل پی برد که برای زنده ماندن نیاز به تامین غذا دارد. برای زیستن، کار کردن و لذت بردن از زندگی نیاز به نگهداری از اندام و اعضای بدن خود دارد. این قضیه برای تمام وسایل و امکاناتی که روزمره در

ادامه مطلب »

چگونه میزان روغن موتور را با استفاده از گیج تشخیص بدهیم؟

برای اینکه موتور ماشین شما عمر بیشتری داشته باشد، لازم است که همیشه میزان روغن مناسب را داشته باشد. همچنان که شما رانندگی می کنید، مقداری از روغن شما مصرف می شود و مقدار آن کاهش می یابد. در نتیجه، اصطحکاک بالا میرود و موتور سریعتر فرسوده می شود.با چک

ادامه مطلب »

نقش اساسی برف پاک کن در فراهم نمودن امنیت سرنشینان خودرو

شاید تاکنون به نقش برف پاک کن خودروها در فراهم نمودن امنیت و سلامت سرنشینان خودرو فکر نکرده اید و یا اهمیت چندانی به بررسی وضعیت تیغه های برف پاک کن خود نداده اید. در این مقاله می خواهیم به رابطه میان سلامت و ایمنی در زمان رانندگی و سلامت

ادامه مطلب »

برف پاک کن چیست؟

برف پاک کن ابزاری  برای از بین بردن باران ، ذرات کثیفی و گاهی اوقات حتی برف و یخ از شیشه جلو اتومبیل یا شیشه عقب استفاده می باشد. یک برف پاک کن عموما از یک بازو تشکیل شده است ، که یک تیغه لاستیکی بلند به سر این بازو

ادامه مطلب »

۷ نشانه تعویض برف پاک کن

علایمی که نشان می دهد تیغه های برف پاک کن نیاز به تعویض دارند کارشناسان وسایل نقلیه توصیه می کنند که تیغه برف پاک کن می بایست هر شش ماه یکبار بررسی شود و حداقل سالی یک بار تعویض گردد. ممکن است راننده در حین رانندگی متوجه تغییر در دید

ادامه مطلب »

وظیفه شمع خودرو چیست؟

شمع، روشنی بخش دنیای تاریک درون موتور قطعه ای کوچک با مسئولیتی عظیم به بزرگی تاریخ صنعت و تکنولوژی. از چرخش چرخ های صنعت تا آرامش لذت بخش سفر با خودرویتان به همراه آنهایی که دوستشان دارید و با اطمینان خاطر پدال گاز را می فشارید و پیش می روید، همه

ادامه مطلب »

۱۲ نشانه عیب موتور با دیدن شمع

آیا تابحال شمع خودروی خود را تعویض نموده اید؟ آیا به وضعیت شمع ها دقت نموده اید؟ آیا می دانید که می توانید با بررسی وضعیت شمع ها به وجود مشکل و یا نقص در موتور خودروی خود پی ببرید؟ در زیر به بررسی ۱۲ نشانه عیب موتور با دیدن

ادامه مطلب »

چگونه بوش بهترین پیشنهاد انتخاب شمع مناسب را می دهد؟

سفارش شمع توسط سازنده خودرو هنگامی که کارخانه سازنده خودرو قصد انتخاب یک شمع برای موتور مورد نظر خود را دارد با انتخاب بوش بعنوان سازنده شمع بر سر نوع و کد حراراتی و هر آن چیزی که یک موتور در بهترین حالت عملکرد خود باشد به توافق می رسد.

ادامه مطلب »
آخرین دیدگاه‌ها

  نقش اساسی برف پاک کن در فراهم نمودن امنیت سرنشینان خودرو

  شاید تاکنون به نقش برف پاک کن خودروها در فراهم نمودن امنیت و سلامت سرنشینان خودرو فکر نکرده اید و یا اهمیت چندانی به بررسی وضعیت تیغه های برف پاک کن خود نداده اید. در این مقاله می خواهیم به رابطه میان سلامت و ایمنی در زمان رانندگی و سلامت تیغه های برف پاک کن ها بپردازیم و ببینیم که نقش آن ها در تامین امنیت رانندگی ما چگونه است.
  قبل از بررسی این موضوع، می خواهیم ۵ مورد از اصلی ترین ایرادات فنی که در زمان حرکت خودرو، موجب بروز تصادف در سطح جاده می گردند را مورد برسی قرار دهیم. بر اساس یافته های محققین از میان تمامی خرابی هایی که در حین حرکت برای یک وسیله نقلیه رخ می دهد، ۵ عامل زیر دارای بالاترین امتیاز در وقوع تصادف می باشند که به ترتیب به این شرح می باشد:

  1. ترکیدگی و پاره شدن لاستیک ها
  2. ترمزها
  3. فرمان و سیستم تعلیق خودرو
  4. چراغ های جلو و عقب
  5. برف پاک کن ها

  از بین این موارد شاید ما همواره کمترین توجه را به برف پاک کن ها داشته ایم در حالیکه برخلاف باورمان جزو ۵ ایراد فنی برتر بوجود آورنده تصادفات می باشد و می تواند حتی منجر به تلفات جانی نیز گردد. لذا با توجه به نقش حیاتی این بخش از خودروی شما به بررسی دقیق تر تیغه های برف پاک کن، نگهداری و عیب یابی آن می پردازیم و امیدواریم که در این مسیر با ما همراه باشید.

  تیغه های برف پاک کن یکی از اجزای مهم وسایل نقلیه می باشد. یکی مهمترین الزامات اساسی برای رانندگی ایمن داشتن دید واضح و شفاف از جاده پیش رو در تمامی شرایط جوی و رانندگی می باشد. همه ما اهمیت تمیز بودن شیشه های ماشین را درک می کنیم با این وجود اغلب از بررسی صحت عملکرد تیغه های برف پاک کن تا زمانیکه به آن نیاز پیدا نکنیم غفلت می کنیم و زمانی هم به این مسئله پی می بریم که دیگر دیر شده است.
  در این بخش نگاهی دقیق تر به چگونگی درک بهتر و کمی توجه بیشتر به برف پاک کن های شیشه های ماشین که ایمنی ما در جاده ها به طور چشمگیری افزایش می دهند خواهیم داشت.

  الف: قوانین راهنمایی و رانندگی ایران در مورد نقص فنی برف پاک کن
  ب: بایدها و نبایدهای تیغه های برف پاک کن
  1. دقت در نگهداری تیغه های برف پاک کن موجب افزایش کارآیی و دید در حین رانندگی می گردد. به منظور پیشگیری از بروز هر گونه مشکل در زمان رانندگی تیغه می بایست بصورت دوره ای مورد بازدید قرار بگیرند.
  2. در فرآیند تعمیر و نگهداری نه تنها به تیغ های برف پاک کن جلو بلکه به تیغه های برف پاک کن عقب نیز می بایست توجه داشت. همچنین پمپ شیشه شور، شیلنگ ها و مایع شیشه شور را نیز باید بررسی نمود.
  ج: روش های درست نگهداری برف پاک کن شامل موارد زیر است:
  1. در صورت شک و تردید، از مکانیک حرفه ای کمک بگیرید.
  2. از برف پاک کن ها برای پاک کردن گل و لای  و خاک از شیشه جلوی اتومبیل استفاده نکنید، این کار می تواند حتی سبب ایجاد خراش بر روی شیشه گردد.
  3. سعی کنید وسایل نقلیه خود را در شرایط هوایی سخت چه در سرما و چه در مقابل گرمای سوزان خورشید بپوشانید.
  4. هر بار که باک خود را پُر می کنید ، شیشه جلو خود را تمیز کنید.
  5. به منظور حذف هر گونه روغن و یا آشغال، تیغه پلاستیکی مربوط به برف پاک کن را به طور مرتب و به آرامی با یک دستمال کاغذی مرطوب پاک نمایید.
  6. از برف پاک کن برای یخ زدایی شیشه های جلو استفاده ننمایید و بجای آن از یک یخ شکن و یا ضد یخ برای ذوب کردن یخ ها استفاده نمایید.
  7. بمنظور جلوگیری از یخ زدگی و چسبیدن تیغه های برف پاک کن به شیشه اتومبیل در ماه های سرد زمستان،  تیغه را از شیشه دور نمایید.
  نتیجه گیری

  باید بدانیم که شاید همیشه از تیغه های برف پاک کن استفاده نمی کنیم  ولی در زمان رانندگی در شرایط نامساعد جوی، نقش بسیار مهم و حیاتی برای ما خواهند داشت. بنابراین می بایست بطور منظم و دوره ای و بازدید قرار بگیرند نه اینکه بدلیل بی توجهی دچار مشکل شده و باعث بروز حوادث رانندگی و حتی تلفات جانی گردند.

  کلیه مطالب توسط تیم کارشناسان یدک افزار تهیه شده است. کپی برداری برای مقاصد غیر تجاری با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  جستجو در مقالات

  نوشته های تازه

  برف پاک کن چیست؟

  برف پاک کن ابزاری  برای از بین بردن باران ، ذرات کثیفی و گاهی اوقات حتی برف و یخ از شیشه جلو اتومبیل

  ادامه مطلب »

  وظیفه شمع خودرو چیست؟

  شمع، روشنی بخش دنیای تاریک درون موتور قطعه ای کوچک با مسئولیتی عظیم به بزرگی تاریخ صنعت و تکنولوژی. از چرخش چرخ های صنعت

  ادامه مطلب »

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  یدک افزار
  ارسال از طریق واتس اپ

  برای رهگیری سفارشتان شماره سفارش و ایمیلی که درهنگام ثبت سفارش وارد کردید را در این قسمت وارد و کلید رهگیری را فشار دهید.

  عضویت در سایت