4399 252 0933
نوشته های تازه

زمان مناسب تعویض روغن موتور خودرو

مقدمه هنگامی که انسان خود را شناخت به این اصل پی برد که برای زنده ماندن نیاز به تامین غذا دارد. برای زیستن، کار کردن و لذت بردن از زندگی نیاز به نگهداری از اندام و اعضای بدن خود دارد. این قضیه برای تمام وسایل و امکاناتی که روزمره در

ادامه مطلب »

چگونه میزان روغن موتور را با استفاده از گیج تشخیص بدهیم؟

برای اینکه موتور ماشین شما عمر بیشتری داشته باشد، لازم است که همیشه میزان روغن مناسب را داشته باشد. همچنان که شما رانندگی می کنید، مقداری از روغن شما مصرف می شود و مقدار آن کاهش می یابد. در نتیجه، اصطحکاک بالا میرود و موتور سریعتر فرسوده می شود.با چک

ادامه مطلب »

نقش اساسی برف پاک کن در فراهم نمودن امنیت سرنشینان خودرو

شاید تاکنون به نقش برف پاک کن خودروها در فراهم نمودن امنیت و سلامت سرنشینان خودرو فکر نکرده اید و یا اهمیت چندانی به بررسی وضعیت تیغه های برف پاک کن خود نداده اید. در این مقاله می خواهیم به رابطه میان سلامت و ایمنی در زمان رانندگی و سلامت

ادامه مطلب »

برف پاک کن چیست؟

برف پاک کن ابزاری  برای از بین بردن باران ، ذرات کثیفی و گاهی اوقات حتی برف و یخ از شیشه جلو اتومبیل یا شیشه عقب استفاده می باشد. یک برف پاک کن عموما از یک بازو تشکیل شده است ، که یک تیغه لاستیکی بلند به سر این بازو

ادامه مطلب »

۷ نشانه تعویض برف پاک کن

علایمی که نشان می دهد تیغه های برف پاک کن نیاز به تعویض دارند کارشناسان وسایل نقلیه توصیه می کنند که تیغه برف پاک کن می بایست هر شش ماه یکبار بررسی شود و حداقل سالی یک بار تعویض گردد. ممکن است راننده در حین رانندگی متوجه تغییر در دید

ادامه مطلب »

وظیفه شمع خودرو چیست؟

شمع، روشنی بخش دنیای تاریک درون موتور قطعه ای کوچک با مسئولیتی عظیم به بزرگی تاریخ صنعت و تکنولوژی. از چرخش چرخ های صنعت تا آرامش لذت بخش سفر با خودرویتان به همراه آنهایی که دوستشان دارید و با اطمینان خاطر پدال گاز را می فشارید و پیش می روید، همه

ادامه مطلب »

۱۲ نشانه عیب موتور با دیدن شمع

آیا تابحال شمع خودروی خود را تعویض نموده اید؟ آیا به وضعیت شمع ها دقت نموده اید؟ آیا می دانید که می توانید با بررسی وضعیت شمع ها به وجود مشکل و یا نقص در موتور خودروی خود پی ببرید؟ در زیر به بررسی ۱۲ نشانه عیب موتور با دیدن

ادامه مطلب »

چگونه بوش بهترین پیشنهاد انتخاب شمع مناسب را می دهد؟

سفارش شمع توسط سازنده خودرو هنگامی که کارخانه سازنده خودرو قصد انتخاب یک شمع برای موتور مورد نظر خود را دارد با انتخاب بوش بعنوان سازنده شمع بر سر نوع و کد حراراتی و هر آن چیزی که یک موتور در بهترین حالت عملکرد خود باشد به توافق می رسد.

ادامه مطلب »
آخرین دیدگاه‌ها

  ۷ نشانه تعویض برف پاک کن

  علایمی که نشان می دهد تیغه های برف پاک کن نیاز به تعویض دارند

  کارشناسان وسایل نقلیه توصیه می کنند که تیغه برف پاک کن می بایست هر شش ماه یکبار بررسی شود و حداقل سالی یک بار تعویض گردد. ممکن است راننده در حین رانندگی متوجه تغییر در دید خود شود و معمولاً علایمی وجود دارد که هشدار می دهد تیغه ها دارای مشکل می باشند. علایمی نظیر وجود خطوط در زمان پاک کردن، لکه، صدای سایش تیغه بر روی شیشه ها همگی منجر به کاهش دید، عدم تمرکز و در نتیجه کاهش سرعت واکنش در هنگام رانندگی می شود. تیغه برف پاک کن باید شیشه جلو اتومبیل را به آرامی و بی سر و صدا پاک کند و می بایست همیشه قبل از تماس با فریم پلاستیکی شیشه جلو متوقف گردد. در این مقاله ۷ نشانه تعویض برف پاک کن را بررسی خواهیم کرد.

  تیغه برف پاک کن سالم

  در یک تیغه برف پاک کن کامل و بدون نقص، وجود یک یا دو خط در اطراف شیشه قابل قبول است. شکل زیر نشان دهنده یک تیغه برف پاک کن سالم و بی نقص می باشد.

  تیغه برف پاک کن سالم

  علایم زیر نشان دهنده خرابی تیغه برف پاک کن می باشد و در صورت مشاهده هریک از این علایم می بایست بلافاصله تیغ های برف پاک کن یا بازوی برف پاک کن شما تعویض گردد.

  ۱- بلند شدن تیغه ها در اثر باد و یا در سرعت های بالا

  در صورتیکه تیغه برف پاک کن در سرعت های بالا و یا در آب و هوای طوفانی از روی شیشه ها بلند می شود، تیغه ها می بایست حتما تعویض و بازوه ها نیز از نظر آسیب های فیزیکی بررسی و در صورت نیاز تعویض گردند.

  1.بلند شدن تیغه ها در اثر باد
  ۲-نشسته ماندن بخشی از سطوح شیشه

  خراب شدن اتصال تیغه برف پاک کن یا کاهش فشار برف پاک کن می تواند قسمت هایی از صفحه شیشه جلو را نشسته بگذارد. در این حالت تیغه می بایست حتما تعویض گردند.

  2.نشسته ماندن بخشی از سطوح شیشه
  ۳-وجود رگه های کوچک دایمی

   رگه های متعدد و دایمی در قسمت مرکزی شیشه جلو نشانگرهایی است برای تعویض تیغه ها و توصیه می شود در اولین فرصت نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

  3.وجود رگه های کوچک دایمی
  ۴- ایجاد پرده نوارمانند در حین تمیز کردن

   عدم استفاده دراز مدت از برف پاک کن می تواند منجر به تغییر شکل لب تیغه های برف پاک کن شود که باعث ایجاد پرده نوارمانندی در سراسر شیشه گردد که این مسئله مخصوصاً در شب خطرناک می شود. تیغه می بایست حتما در اسرع وقت تعویض گردد.

  ۴.ایجاد پرده نوارمانند در حین تمیز کردن
  ۵- پرش های متناوب تیغه ها در حین کار

  معیوب بودن لاستیک تیغه ها، اتصال نامناسب و یا مشکلات بازوی برف پاک کن، می تواند موجب لرزش تیغه ها و بجا ماندن شیارهای شعاعی بر روی شیشه گردد. تعویض تیغه ها و سایر اجزای معیب برف پاک کن الزامیست.

  5.پرش های متناوب تیغه ها در حین کار
  ۶- جیرجیر کردن (چهچه زدن) و یا پر سر و صدا بودن حرکت تیغه ها بر روی شیشه

  برف پاک کن های پر سر و صدا ممکن است علامتی از تغییر شکل یا سخت شدن تیغه برف پاک کن و یا فرسودگی اجزای برف پاک کن باشد و زمان تعویض آن فرا رسیده است.

  6.جیرجیر کردن تیغه ها بر روی شیشه
  ۷- وجود شیار و رد روی شیشه ها

   تیغه پلاستیکی برف پاک کن با گذشت زمان آسیب دیده و شیارهای بزرگی از آب بر روی شیشه بجا می ماند که بسیار خطرناک بوده و می بایست سریعا تعویض گردد.

  7.وجود شیار و رد روی شیشه ها
  عوامل تشدید کنده خرابی تیغه ها

  در شرایط سخت آب و هوایی باید بدانیم که استفاده عادی، نور شدید خورشید و گرد و غبار باعث می شود لاستیک روی تیغ ها خشک شده و ترک بردارد. عوامل متنوعی وجود دارد که موجب تشدید فرسودگی و کاهش کارایی تیغه ها می گردد:

  1- تیغه های برف پاک کن بدلیل کارکرد در شرایط سخت و تمیز نمودن سطح کثیف شیشه ها که پوشیده از آب های کثیفی که در آن گردو غبار، خاک موجود بر روی سطح جاده  کثیفی هایی که در آب وجود دارد دچار فرسودگی می شود.

  2- وقتی که تیغه ها مشغول تمیز کردن و صیقلی دادن سطح شیشه ها هستند، خاک جاد نقش سمباده را بر روی تیغه های پلاستیکی آن بازی می کند.

  ازن ، آلاینده های موجود در هوا ، روغن ، نور خورشید و گرد و غبار موجب تضعیف و کاهش توانایی لبه های های پلاستیکی تیغه برف پاک کن برای تمیز کردن سطح شیشه ها می گردند.

  3- باران های اسیدی و آب شور نیز در کاهش عمر تیغه برف پاک کن ها نقش بسزایی دارند.

  4- تیغه های برف پاک حتی در صورت عدم استفاده نیز بدلیل مجاورت با ازن و تابش مستقیم نور خورشید دچار فرسودگی می شوند.

  5- دماهای بسیار پایین و یخ زدگی موجب خشک و شکننده شدن پلاستیک لبه تیغه های برف پاک کن می گردد و در نتیجه براحتی دچار ترک خوردگی و شکستگی می شوند.

  6- هوای گرم موجب کج و بدفرم شدن پلاستیک تیغه ها و در نتیجه مانع از تمیز کردن صحیح شیشه جلوی شیشه جلو اتومبیل می شود.

  7- پلاستیک با گذشت زمان فرسوده شده و با افزایش عمر، تیغه ها انعطاف پذیری خود را از دست داده و توانایی کمتری برای تمیز کردن دارند. علاوه بر این با افزایش انحنای تیغه ها با گذشت زمان، سطح تماس آن با شیشه ها نیز کمتر می گردد.

  کلیه مطالب توسط تیم کارشناسان یدک افزار تهیه شده است. کپی برداری برای مقاصد غیر تجاری با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  جستجو در مقالات

  نوشته های تازه

  برف پاک کن چیست؟

  برف پاک کن ابزاری  برای از بین بردن باران ، ذرات کثیفی و گاهی اوقات حتی برف و یخ از شیشه جلو اتومبیل

  ادامه مطلب »

  وظیفه شمع خودرو چیست؟

  شمع، روشنی بخش دنیای تاریک درون موتور قطعه ای کوچک با مسئولیتی عظیم به بزرگی تاریخ صنعت و تکنولوژی. از چرخش چرخ های صنعت

  ادامه مطلب »

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  یدک افزار
  ارسال از طریق واتس اپ

  برای رهگیری سفارشتان شماره سفارش و ایمیلی که درهنگام ثبت سفارش وارد کردید را در این قسمت وارد و کلید رهگیری را فشار دهید.

  عضویت در سایت